تنظیم وکالت نامه

تنظیم وکالت نامه در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

تنظیم وکالت نامه یکی از نیازهای ضروری بسیاری از مردم بویژه ایرانیان مقیم خارج از کشور است که به خاطر دوری از کشور و عدم دسترسی به مراجع رسمی ایران امور مهمی همچون معاملات ، کارهای بانکی و فعالیت های اداری و حقوقی و قانونی آنها منوط به ارسال وکالت نامه برای وکیل در ایران است.

وکالت نامه باید در دفتر اسناد رسمی و یا در کنسولگری ایران و یا در دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن (برای افراد مقیم کانادا و آمریکا ) بصورت سند رسمی که در آن تمامی اختیارات که موکل به وکیل خود می دهد باید به صورت کامل قید شده باشد در نتیجه وکیل نمیتواند خارج از اختیاراتی که به وی در این سند داده شده است  عمل نماید.

در کانادا به خاطر اینکه متاسفانه چندین سال است که ایرانیان مقیم این کشور از داشتن سفارت و کنسولگری ایران محروم هستند فعالیت های کنسولی ایرانیان از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن انجام می شود که این امر موجب خسارات زیادی برای ایرانیان مقیم این کشور از جمله پرداخت هزینه مضاعف و صرف مدت زمان زیاد برای دریافت وکالت نامه شده است. دفتر ما در این زمینه سعی بر این دارد تا با کمک به هموطنان گرامی این پروسه را تسهیل نماید. به این منظور مراحل تنظیم وکالت نامه از طریق دفتر ما بصورت آنلاین حتی بدون اینکه شخص در دفتر حضور پیدا کند قابل انجام است و پس از دریافت کد رهگیری و انجام اسکایپ ، ارسال وکالت برای تایید به دفتر حافظ منافع توسط خود شخص انجام می شود.

مدارک لازم جهت تنظیم وکالت نامه :

توجه مهم : تصویر مدارک زیر را بصورت jpg و با حجم کمتر از 300 کیلوبایت برای ما ایمیل بفرمایید.

مدارک لازم از موکل:

1- اصل گذرنامه معتبر ایرانی

2-شناسنامه

3-کارت ملی

4-یک آیدی عکس دار کانادایی

5-آدرس و تلفن و ایمیل

مدارک وکیل:

1-شناسنامه

2-کارت ملی

3- آدرس و تلفن

مدارک فوق را به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمایید

peyvand.law@gmail.com

تنظیم وکالتنامه

مدارک لازم جهت ارسال به واشنگتن:

1-برگه وکالتنامه

2- فرم شماره یک

3- اصل پاسپورت معتبر ایرانی

را به آدرس دفتر حافظ منافع در واشنگتن که در بالای فرم شماره یک است با پست فدکس یا کانادا پست سفارشی express   پست کنید